چاقوکشی (Knives Out) جزو دسته‌فیلم‌های پلیسی-معمایی هست. تو این فیلم تقریباً همۀ شخصیت‌ها مشکوک و مبهم هستن. کاراکترها تو یه عمارت بزرگ و قدیمی با جسد پدربزرگ خونواده روبه‌رو می‌شن. شخصیت‌های کلیدی یکی‌یکی برای پیدا کردن قاتل به داستان اضافه می‌شن.

داستان فیلم چاقوکشی

جسد یه نویسندۀ مشهور و موفق رمان‌های معمایی، هارلن ترابمری (که این نقش رو کریستوفر پلامر بازی کرده) فردای روز تولدش با گلویی که بریده شده و چاقویی که تو دستِ خودشه توسط خدمتکارش پیدا می‌شه. پلیس تحقیقاتش رو شروع می‌کنه، ولی یه کارآگاه خصوصی هم همراه اونا هست. در حالی که صحنه بیشتر شبیه به خودکشیه، کارآگاه با این سؤال داستان رو جلو می‌بره: «کسی می‌تونه با چاقو و بریدن گلوی خودش خودکشی کنه؟».

بررسی فیلم چاقوکشی

برای اینکه داستان لو نره دیگه بیشتر از این داستان رو تعریف نمی‌کنیم، اما می‌تونیم نکاتی رو در مورد فیلم بگیم.

این فیلم مثل بقیۀ فیلم‌ها تو ژانر خودش، ذهن بیننده رو با این سؤال به‌شدت درگیر می‌کنه که بالأخره کی قاتله؟ ولی چاقوکشی یه تفاوت عمده با بقیۀ فیلم‌ها تو این سبک داره و اون هم تو اواسط فیلم اتفاق می‌اُفته! بَرمَلاشُدن داستان! 

تا اواخر داستان همه مظنونن. حتی بعضی‌ها به این فکر می‌اُفتن که شاید اصلاً کسی نمرده باشه (ممکنه این اتفاق هم افتاده باشه، کسی چه می‌دونه؟!!)

علی‌رغم اینکه این فیلم اکثر اتفاقاتش (به‌غیر از چند صحنه) داخل عمارت اتفاق می‌اُفته، ولی داستان پُرپیچ‌وتاب و رمزآلود فیلم باعث می‌شه بیننده از پای فیلم تکون نخوره تا حتی یه دیالوگ رو از دست نده.

بازیگرهای خوب این فیلم تونستن با فیلم‌نامۀ خوب و کارگردانی خوبِ جانسون هماهنگ بشن و فیلم بسیار جذابی رو برای بیننده بسازن.

پیشنهاد می‌کنیم دیدن این فیلم رو تو برنامه‌های خودتون بذارید.

تیزر فیلم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌هایی که شاید بپسندید