زایو اسم کتابیه که امروز می‌خوایم بهتون معرفی کنیم. زایو، یه رمان هست و می‌تونه برای اونایی که داستان‌های علمی تخیلی دوست دارن خیلی جذاب باشه. به‌علاوه یه تم آخرالزمانی هم تو داستان وجود داره که باعث شده به کتاب جذابیت بیشتری بده. همیشه داستان‌هایی که تم ویروس و مبارزه با اون نوشته شده‌ن، جذاب از آب دراومده‌ن. (مخصوصاً تو این روزی که این مطلب نوشته می‌شه و جهان همچنان با ویروس کرونا سروکار داره)

خلاصۀ داستان زایو رو در ادامه بخونید تا با محتوای کتاب آشنا بشید:

«یه ویروس ناشناخته همۀ جهان رو گرفته؛ بعضی‌ها عقیده دارن که این ویروس به‌شکل عمدی منتشر شده و یه توطئه‌ست. به این علت، از وقتی که جهان دچار یه انقلاب بزرگ شده، این ویروس پخش شده. حالا تو سال 2041 بیشتر کشورهای دنیا این خطر رو حس کرده‌ن و گروه‌هایی رو تشکیل داده‌ن تا برای مبارزه با این ویروس خطرناک که اسمش زایو هست، تلاش کنن. در بین این گروه‌ها، وزارت نور جمهوری اسلامی ایران هم یه ویروس‌شناس خبره به نام دکتر علی پارسا رو مأمور کرده تا این ویروس رو کشف و خنثی‌سازی کنه. اون همراه یه گروه بین‌المللی به سرنخ و اطلاعات عجیبی می‌رسن. البته در این مسیر حوادث و اتفاقات مرگباری رو از سر می‌گذرونن …»

همون طور که به احتمال زیاد باید متوجه شده باشید، نویسندۀ این کتاب، ایرانی هست. در واقع این کتاب، اولین رمان علمی تخیلی ایرانی هست که نوشته شده. نویسنده تونسته به‌خوبی این داستان رو بنویسه و یه رمان جذاب رو برای خواننده فراهم کنه. سال‌ها فیلم‌ها و رمان‌هایی رو نگاه کرده بودیم و خونده بودیم که قهرمان داستان، از کشورهای دیگه بود؛ ولی الان و تو این کتاب با یه قهرمان ایرانی آشنا می‌شیم که قصد مبارزه با ویروس خطرناک زایو رو داره.

دیگه بیشتر از این توضیح نمی‌دیم که لذت خوندن ایم کتاب رو از شما نگیریم. امیدواریم از خوندن کتاب زایو لذت کافی رو ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌هایی که شاید بپسندید